Vykrmte své ploténky pomocí Janova oleje

Také vás někdy bolí záda? Nebo vás dokonce bolí často? Chodíte po rehabilitacích, cvičíte, plavete, … a přesto si čas od času musíte zobnout nějaký fujtajblík proti bolesti? Nebo jste se už dokonce propracovali k výhřezu meziobratlové ploténky?

Bolesti zad patří mezi civilizační choroby.

Žijeme pohodlně. Chybí nám pohyb a přebývá stres a často také nějaké to kilečko.

Pokud bychom zkusili žít jako naši předkové, celý den házet vidlemi, otáčet se v pase s kosou v ruce nebo být v hlubokém předklonu při okopávání, setí, pletí, atd., asi bychom to dlouho nevydrželi.

Jenže oni to vydrželi. Měli pevné svaly z denní dřiny, dobře okysličený organismus z neustálého pobytu na čerstvém vzduchu, silnou imunitu z práce venku za každého počasí a také spokojeně „prázdnou hlavu“ bez našich starostí, stresů, spěchu a nejistot.

A také jedli jídlo. Ne, že my bychom nejedli, jen se to občas nedá nazvat jídlem. Spíše bychom naši stravu mohli označit chemickým vzorcem.

Spojením těchto a dalších faktorů vznikají tzv. civilizační choroby. Choroby z blahobytu a zároveň nedostatku (základních živin a klidu). A jednou z nejčastějších z nich jsou bolesti pohybového aparátu.

Jenže co s tím?

Většina z nás nemá možnost a ani chuť vracet se o 100-200 let zpátky. Tak co máme dělat? No to, co zvládneme tady a teď 🙂

Můžeme začít jednodušeji a zdravěji jíst, můžeme trávit co nejvíc času na čerstvém vzduchu, můžeme začít cvičit a sportovat – alespoň pár minut, ale denně a můžeme využít darů přírody.

Janův olej

Výborným pomocníkem proti bolesti svalů a dokonce pro výživu kloubů a meziobratlových plotének je tzv. Janův olej, olej z třezalky tečkované. Janův se nazývá proto, že třezalka kvete kolem svátku sv. Jana (24.6.) a v té době se květy sbírají.

Třezalkový olej má tu úžasnou vlastnost, že dokáže „vykrmit“ meziobratlové ploténky. Ty se nafouknou, zakulatí a lehčeji vklouznou na své místo mezi obratly. Tímto nenásilným postupem je možné odstranit výhřezy do cca 5 mm.

Příprava

Čerstvé květy třezalky tečkované lehce napěchujeme do lahve se širokým hrdlem (třeba od okurek) a zalijeme panenským olejem tak, aby byl olej asi 1-2 cm nad květy. Lahev překryjeme plátýnkem a postavíme za okno na slunné místo.flower-374512_1280

1x týdně směs zamícháme.

Za 6 týdnů olej scedíme a naplníme do menších uzavíratelných lahví. Skladujeme v chladnu a temnu.

Použití

Výsledný olej je temně rudý vlivem uvolněných léčivých látek. Pokud se vám podařil opravdu kvalitní, silný olej, můžete jej před použitím lehce naředit panenským olejem a teprve ředěný použít. Je ho víc = vydrží déle.

Olej natřeme na bolestivé místo, překryjeme igelitem nebo nesavým papírem a zabalíme do ručníku (kvůli teplu). Obklad necháme působit 2 hodiny, v té době jsme v klidu a teple (s knížkou v ruce nebo u pěkného filmu :-).

Upozornění:

Třezalka může u světlocitlivých lidí vyvolat vyrážku, proto by místo, na které používáme třezalkový olej, nemělo být 24 hodin vystaveno slunci, solárku,…

Líbí se vám tato rada? To mě těší. „Lajkněte“ mi, ať o tom vím. Podle vašich reakcí budu připravovat další články.

Také se chci omluvit, že jsem se na delší dobu odmlčela. Není to tím, že bych na vás nemyslela. Připravovala jsem e-book, ve kterém se podrobněji věnuji souvislostem mezi tělem a duší.

Recept na Janův olej je jednou z „vychytávek“, které v novém e-booku najdete. A kromě něho přes 170 stran textu plného mouder, receptů, fíglů, tipů,… 🙂

Až půjde e-book EMOCE a NEMOCI do světa, ozvu se vám. Zatím vám všem přeji krásné dny plné sluníčka a pohody.

Propagátorka vědomé péče o tělo a duši. Šiřitelka povědomí o psychosomatice a autorka eBooku Na nemoce přes emoce, ve kterém srozumitelnou formou pomáhá všem pochopit vztah duše a těla a obnovit ztracenou harmonii.

Obdivovatelka tradiční čínské medicíny. S láskou propaguje význam prevence a s využitím moudrosti tradiční čínské medicíny šíří unikátní systém podpory zdraví a pohody HEXAGRAM >>

Více o mně se můžete dozvědět Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů