Cesta časem tam a zase zpět

Čistou náhodou jsem se dostala do města, ve kterém jsme v době dospívání trávila každý víkend – jezdila jsem na trampskou osadu, která byla v jeho blízkosti.

Měla jsem trochu času a tak jsem se vypravila známou cestou za město. Pamatovala jsem si, že z hlavní cesty musím odbočit vpravo do lesa, ale v netrpělivosti jsem 2x odbočila dřív a prodírala se houštím 🙂 Cesta se začínala měnit v dobrodružství. Najednou jsem uviděla známý strom – ano, za ním je ta správná odbočka. Vydala jsem se po zarostlé cestičce a snažila se neuklouznout z prudkého svahu. Osada byla pod srázem u řeky.IMG_20150802_120214

Najednou jsem zespoda uslyšela hlasy – někdo tam je, že by ti „staří“ kamarádi, s kterými jsem se neviděla tááák dlouho? Úplně se mi rozbušilo srdce vzrušením. Smekala jsem se dál po svahu dolů a najednou narazila na schod. Ty opěrné kulánky zasadili do svahu trampíci z osady, aby jim uklouznuvší návštěvníci nepadali na střechu boudy 🙂 Jak je to dávno? Třicet let? Ano, už skoro třicet let …

IMG_20150802_120013Sešla jsem až dolů. Nikdo tam nebyl, hlasy přinášela řeka. Místo otevřené náruče kamarádů mě s nadšením vítal jen místní hmyz, pro který jsem byla jedinou potravou po dlouhé době. Tábořiště bylo zpustlé, bouda opředená pavučinami (ale stála). Poseděla jsem, zavzpomínala, udělala pár fotek, oklepala klíšťata a vydala se zpět, cestou vzhůru do kopce a zároveň do současnosti.

A proč o tomto svém malém a soukromém dobrodružství vyprávím vám?

Uvědomila jsem si, jak dlouho jsem neviděla lidi, kteří mi v určité fázi života byli velmi blízcí. Jak snadno se naše cesty rozcházejí s lidmi, které známe a máme rádi.

A přitom stačí málo – poslat mailík nebo SMS. A pokud nemáme kontakt, zadat si jméno do vyhledávače a prostě si dotyčného „vygooglit“ nebo prohledat facebook.

Je léto, čas dovolených, čas setkání, odpočinku, návštěv, zážitků, hojnosti, radosti a vzájemné blízkosti.

Pojďme si dát závazek, že se pokusíme obnovit některý náš „spící“ vztah. Třeba to druhou stranu potěší. Vždyť jsme tu na Zemi jen na krátký čas.

Pokud se Vám článek líbil, lajkněte mi, ať to vím, a nebo ještě lépe – napište koment. Děkuji a přeji krásný den plný vzájemné blízkosti.

Propagátorka vědomé péče o tělo a duši. Šiřitelka povědomí o psychosomatice a autorka eBooku Na nemoce přes emoce, ve kterém srozumitelnou formou pomáhá všem pochopit vztah duše a těla a obnovit ztracenou harmonii.

Obdivovatelka tradiční čínské medicíny. S láskou propaguje význam prevence a s využitím moudrosti tradiční čínské medicíny šíří unikátní systém podpory zdraví a pohody HEXAGRAM >>

Více o mně se můžete dozvědět Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů